Aktiviteskalendarium för 2016/-17

FlaggaHej alla medlemmar

Då vi vet att tid är en bristvara hos många och då vi vill att ni ska kunna planera in klubbens aktiviteter i rimligt god tid så har vi gjort ett ”kalendarium” så att alla kan boka in i sina kalendrar redan nu.

Vissa aktiviteter är märkta med en liten asterisk och det innebär att aktiviteten ifråga är beroende av att nånon/några medlemmar tar på sig att arrangera denna aktivitet. De som känner att det skulle vara kul att t.ex. anordna en soppafton får jättegärna kontakta oss och  meddela detta så kan vi spika datum redan nu.

Ha det bra och njut av det underbara vädret.

 

 

Kalendarium 2016/-17

18 Juni Klubbens 50-års jubileum

Juli (en grillkväll med Smyge?)*

6 Augusti Jazzsegling till Ystad

3 September Kräftkalas med hattävling *

24 September Båtupptagning I

15 Oktober Höstens arbetsdag

22 Oktober båtupptagning 2

19 November Höstmöte

8 December Glöggmingel/Soppafton *

12 Januari Soppafton *

16 Februari Soppafton *

4  Mars Årsmöte

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *